Röviden a szervezetfejlesztésről
Érzed/tudod, hogy valami nem stimmel, de nem tudod az okát, vagy tudod az okát, de nem tudod, hogyan indulj el a megoldásban.
Kellene egy szakértő, aki külső szemmel néz rátok és megnézi, hogy milyen témában hogy álltok, hol lehet és érdemes fejleszteni.
Sőt, nem csak javasol, hanem ott van veletek akkor is, amikor meg kell valósítani az ötleteket.
Ezek vagyunk mi.
A végén lépéselőnyt jelentünk.
Mikor van szükség a szervezetfejlesztésre?
Előfordul, hogy a dolgok nem úgy mennek, ahogy szeretnénk. A csapat nem hozza az eredményeket, vagy látunk még tartalékot a teljesítményben.
De vajon mi lehet a nehézségek oka, és hogyan lehet elindulni az elakadások megoldásában vagy a további szervezetfejlesztési lehetőségek felszínre hozásában?
Mit érsz el a szervezetfejlesztési tanácsadás által?
A szervezetfejlesztési tanácsadás során az elakadások megértését követően olyan megoldásokat, ötleteket hozunk és támogatjuk azok beépítését a mindennapi működésbe, melyek lényegesen hozzájárulnak a fenntartható üzleti eredményességhez és a szervezet minél hatékonyabb működéséhez.
Hogyan zajlik a szervezetfejlesztés?
Szervezetfejlesztési tanácsadási tevékenységünk során fontosnak tartjuk, hogy megértsük, hogy a különböző, közösen megállapodott szempontok (pl. szervezeti struktúra, vezetői kultúra, stratégiaalkotás- és lebontás teljesítménymenedzsment, stb. ) mentén milyen a szervezet jelenlegi állapota. Ezt a szervezeti diagnosztikát különféle módszerekkel – vezetői interjúk, fókuszcsoportok, kérdőíves felmérés – végezzük. Ígérjük, nem fáj.
Erre a szervezetfejlesztési állapotfelmérésre azért van szükség, hogy ne általános “polcról levehető” megoldásokat nyújtsunk, hanem az adott helyzetre szabott, a szervezet jelenlegi állapotát és fejlődési irányait, valamint változási képességét figyelembe vevő szervezetfejlesztési lépéseket határozzunk meg. A szervezetfejlesztési javaslat már ezeket az ajánlott irányokat, lehetséges lépéseket foglalja össze. A megvalósítás szakaszban pedig ezen lépések – akár projektjellegű -megvalósítása következik, amiben szintén folyamatos támogatást nyújtunk. Ezzel lépéselőnyt jelentünk.