Az író véleménye szerint az első, vagyis a legalsó szint a bizalom szintje, illetve annak a hiánya, ami a sebezhetetlenség érzését okozza. A csapatmunka ugyanis a bizalom létrehozásával kezdődik, és ez magával hozza a sebezhetetlenség iránti vágy legyőzését.Azok a kollégák, akik nem vállalják fel hibáikat és gyengeségeiket, lehetetlenné teszik, hogy a csapat működése bizalomra épüljön.
Egy csapat annyira erős, amennyire a leggyengébb tagja erős. A bizalom pedig az a meggyőződés a csapat tagjaiban, hogy társaik jószándékúak, hogy a csapaton belül nincs ok a védekezésre, vagy az elővigyázatosságra. A csapattársaknak elég magabiztosnak kell lenniük, hogy “sebezhetőnek” mutatkozhassak, és biztosnak kell lenniük abban, hogy társaik ezt nem fordítják ellenük.
Elismerik a korlátaikat és az esetleges hibáikat, valamint mernek segítséget is kérni. Akik nem így működnek azok nem tudnak jól együttműködni és vonakodnak segítséget kérni vagy nyújtani.
Lencioni szerint úgy tudunk tenni érte, hogy figyelünk arra, hogy csapatunk tagjai közös élményekre tudjanak szert tenni, kihangsúlyozzuk az emberi kapcsolódás fontosságát, megismerjük jobban egymás tulajdonságait, amiben például a csapatépítők és egy személyiségtipológia tréning sokat segít. Ami még nagyon fontos, hogy az okos bizalomra kell törekedni.